ESDENT
Panorama na miasteczko Westerburg z zamkiem na wzgórzu

„Cierpiałem na silny ból pleców nim ponad 20 lat temu usłyszałem o koncepcji XO: Siedź, patrz i pracuj dobrze – wszystko w tym samym czasie.”

W dwunastowiecznym zamku w Westerburgu, Westerwald napotykamy na jedno z najstarszych i najbardziej profesjonalnych stomatologicznych centrów szkoleniowych w Niemczech. Westerburger Kontakte oraz stowarzyszone z nim praktyki dentystyczne zostały założone i prowadzone są przez znanego na całym świecie Dr. Diethera Reusch.

Westerburger Kontakte jest pionierem w podyplomowej edukacji stomatologicznej w Europie. Nowoczesne środowisko nauczania z własnymi gabinetami fantomowymi i operacyjnymi umożliwia prowadzenie zabiegów na żywo, co jest najważniejszym czynnikiem w osiąganiu maksymalnej wydajności nauczania.

Dr Reusch pracuje jako dentysta od 1973 roku, a od 1993 roku prowadzi swoją własną klinikę. Jest autorem licznych publikacji i książek, jak na przykład „Rekonstruktion von Kauflächen und Frontzähnen” [Rekonstrukcja zębów przednich i powierzchni okluzyjnych]. Wraz z ZA Feynen i prof. Slavicek opracował „System Referencyjny Artykulacji”. Jest członkiem wielu znanych towarzystw stomatologicznych, takich jak DGAZ, EDA, DGFDT. Jakby tego było mało, praktyka dentystyczna Dr. Reuscha posiada autoryzację do wykładania i badań na rzecz Uniwersytetu w Greifswaldzie oraz prowadzenia wykładów z Frankfurckim Uniwersytetem Goethego.

Zabytkowy gabinet stomatologiczny z unitem XO 4 i wyposażeniem do robienia szkoleń Zabytkowa sala wykładowa w centrum szkoleniowym Westerburger Kontakte

Wspólna historia Dr Reusch i XO CARE

Oprócz doskonałych umiejętności stomatologicznych, Dr Reusch nadal angażuje się w pracę naukową. Jeszcze w 1982 roku wraz z czterema dentystami i technikiem dentystycznym stworzył mały instytut treningowy, którego wizją było rozszerzenie perspektyw stomatologii, dyskusje oraz wymiana i implementowanie wspólnych doświadczeń, zdobytych w trakcie pracy z pacjentami. Powstał Westerburger Kontakte – instytut szkoleniowy dla dentystów, asystentów oraz techników dentystycznych, pracujący w małych 12 - 14 osobowych grupach. Dzięki zaangażowaniu charyzmatycznych nauczycieli, kursy oferowane przez Westerburger Kontakte cenione są za ich profesjonalne, praktyczne metody oraz wysokie tempo nauczania.
Historia Dr Reusch i XO rozpoczęła się w 1987 roku: Kiedy planowałem swoją praktykę, chciałem wyposażyć ją w jak najbardziej ergonomiczny sposób. Wówczas natknąłem się na Flex Dental (dziś XO CARE) z Kopenhagi, które było pionierem w konstruowaniu przyjaznych dla użytkownika i ergonomicznych unitów dentystycznych. Dzięki doskonałemu unitowi stomatologicznemu, jakim jest XO, można pracować w najbardziej wydajny sposób. Bardzo ważne jest również zachowanie zrelaksowanego środowiska zabiegowego, co tak naprawdę jest jedyną rzeczą, jaką pacjent potrafi ocenić w trakcie zabiegu.

Zabtkowe wnętrza zamkowe w zamku w Westerburgi Doktor stomatologii Dieter Reusch

Starając się ocenić przyszłość widać wyraźnie, że trend będzie zmierzał w kierunku wydajnej pracy na dwie ręce oraz wydajnej pracy solo. Właściciele klinik i praktyk muszą analizować swoje wydatki na personel oraz najem lokalu. Dzięki unitowi XO 4 możesz doskonale pracować w pomieszczeniu o wymiarach 3 x 3,5 m, oszczędzając na kosztach lokalu. Możesz przełączać się między jedno, a dwuosobowymi trybami pracy. Podczas leczenia endodontycznego, czy w trakcie głównej preparacji nie będziesz potrzebować asystenta przez całe trzy godziny”.
Poznaj WYJĄTKOWĄ STOMATOLOGIĘ na praxis-reusch.de oraz westerburgerkontakte.de

Źródło: xo-care.com

Stomatologiczny gabinet zabiegowy z unitem XO 4 i chirurgiczną lampą operacyją Balkon zamkowy na Zamku Westerburg

Udostępnij na:

Skontaktuj się z nami