ESDENT

Przeglądy i eksploatacja

 

 

Wszystkie oferowane przez nas przeglądy są wykonywane przez przeszkolony i autoryzowany przez producentów Techników Serwisu.

Serwis - Podstawowy przegląd unitu A – po 1, 3, 5,… latach - Regular

serwis unitu A AP 655

Unity stomatologiczne XO

Podstawowy przegląd – po 1, 3, 5,… latach
Zawiera wymianę najbardziej narażonych na zużycie elementów i sprawdzenie/czyszczenie/smarowanie kluczowych komponentów unitu (checklista zawiera 56 pozycji). Wymieniane elementy: filtr wody, uszczelki tłoczków elektrozaworów, oringi mikrosilników, zestaw serwisowy reduktora wody, pierścień trący mechanizmu zagłówka. Przegląd trwa około 1,5 godziny.

Serwis - Duży przegląd – po 2, 4, 6… latach - Regular

serwis unitu B AP 656

Unity stomatologiczne XO

Duży przegląd – po 2, 4, 6… latach
Kompleksowy przegląd unitu zawierający wymianę wszystkich zużywalnych elementów unitu i sprawdzenie/czyszczenie/smarowanie innych komponentów (checklista zawiera 77 pozycji). Wymieniane elementy: uszczelki tłoczków elektrozaworów, zestaw serwisowy reduktora wody, pierścień trący zagłówka, membrany ssaków, dysza flowmetera, oringi mikrosilników, sitka ssaków i oringi, redukcja ślinociągu, wylewki kubka i spluwaczki z oringami.

Jeśli unit jest wyposażony w systemy XO Suction Disinfection i/lub XO Water Clean i/lub filtr wody XO Water Softner, przegląd unitu powinien być dodatkowo rozszerzony o:

Suplement XO Suction Disinfection - wymieniane elementy: zbiornik mieszający z przegrodą i oringiem, szybkozłączka i nakrętka.

Suplement XO Water Clean - wymieniane elementy:zbiornik mieszający z przegrodą i oringiem, upgrade zbiornika na wodę, filtr wyrównujący, tester roztworu, zawór bezzwrotny, filterek systemu, oring adaptera na wylewkę kubka.

Kartridż filtra wody XO Water Softner

Przegląd bez suplementów trwa około 2 godzin. Ze wszystkimi suplementami przegląd trwa do 3,5 godziny.

Serwis - Montaż filtra wody - Regular

glowica filtra i filtr wody

Unity stomatologiczne XO 4

Suplement montażowy filtra XO Water Softner
Montaż głowicy i filtra wody XO Water Softner w unitach XO 4 wyprodukowanych przed 1. maja 2013 (bez wbudowanego filtra). Zwiększa niezawodność unitu redukując twardość wody i wydłuża bezserwisową operacyjność kątnic i turbin.

Serwis - Kartridż filtra wody - Regular

kartridz filtra wody unity xo

Unity stomatologiczne XO

Kartridż filtra wody
Redukuje twardość wody dzięki czemu zmniejsza awaryjność unitu i wydłuża bezserwisową operacyjność kątnic i turbin (końcówek wodnych). XO CARE A/S zaleca wymianę filtra co conajmniej 12 miesięcy, a w przypadku bardzo twardej wody, co 6 miesięcy. Kartridż powinien być również wymieniony jeśli unit nie był używany przez dłużej niż 4 tygodnie. Kartridż może być wymieniony samodzielnie przez personel gabinetu.

Uwaga: Unit musi być wyposażony w głowicę filtra wody (nie dotyczy unitów wyprodukowanych po 1. maja 2013 roku).

Serwis - Mały zestaw kontroli infekcji do unitów stomatologicznych XO 4 - Regular

zestaw kontroli infekci unit xo

Unity stomatologiczne XO 4

Mały zestaw kontroli infekcji do XO 4
Zwiększ wydajność utrzymania higieny w unicie XO 4 i odśwież jego wygląd. Zestaw zawiera: przewody ssaka i ślinociągu o długości 2.090 mm, 2x nakładki na ssak Ø16, 2x nakładki na ślinociąg Ø11, dwie redukcje ślinociągu Ø11–7, 2x sitka ssaków, 2x uchwyty na sitka ssaków, końcówka dmuchawko-strzykawki, 2x adaptery ssaków, pułapka na złoto.

Serwis - Duży zestaw kontroli infekcji do unitów stomatologicznych XO 4 - Regular

duzy zestaw kontroli infekcji unity stomatologiczne xo 4.jpg

Unity stomatologiczne XO 4

Duży zestaw kontroli infekcji do XO 4
Zwiększ wydajność utrzymania higieny w unicie XO 4 i odśwież jego wygląd. Zestaw zawiera: przewody ssaka i ślinociągu o długości 2.090 mm, 2x nakładki na ssak Ø16, 2x nakładki na ślinociąg Ø11, dwie redukcje ślinociągu Ø11–7, 24x sitka ssaków, 2x uchwyty na sitka ssaków, końcówka dmuchawko-strzykawki, 2x adaptery ssaków, pułapka na złoto, podkładka na instrumenty, 6x rączki.

Serwis - Mały zestaw kontroli infekcji do unitów stomatologicznych XO FLEX - Regular

maly zestaw kontroli infekcji unity stomatologiczne xo flex

Unity stomatologiczne XO FLEX

Mały zestaw kontroli infekcji do XO FLEX
Zwiększ wydajność utrzymania higieny w unicie XO FLEX i odśwież jego wygląd. Zestaw zawiera: przewody ssaka i ślinociągu o długości 2.090 mm, 2x nakładki na ssak Ø16, 2x nakładki na ślinociąg Ø11, dwie redukcje ślinociągu Ø11–7, 2x sitka ssaków, 2x uchwyty na sitka ssaków, końcówka dmuchawko-strzykawki, 2x adaptery ssaków, pułapka na złoto.

Serwis - Duży zestaw kontroli infekcji do unitów stomatologicznych XO 4 - Regular

duzy zestaw kontroli infekcji unity stomatologiczne xo flex

Unity stomatologiczne XO FLEX

Duży zestaw kontroli infekcji do XO FLEX
Zwiększ wydajność utrzymania higieny w unicie XO FLEX i odśwież jego wygląd. Zestaw zawiera: przewody ssaka i ślinociągu o długości 2.090 mm, 2x nakładki na ssak Ø16, 2x nakładki na ślinociąg Ø11, dwie redukcje ślinociągu Ø11–7, 24x sitka ssaków, 2x uchwyty na sitka ssaków, końcówka dmuchawko-strzykawki, 2x adaptery ssaków, pułapka na złoto, podkładka na instrumenty, 6x rączki.

Serwis - Kartridż XO Suction Disinfection do unitów stomatologicznych XO 4 - Regular

kartridz xo suction disinfection

Unity stomatologiczne XO

Kartridż XO Suction Disinfection
Wysokowydajny preparat do automatycznej dezynfekcji, dezodoracji, czyszczenia i pielęgnacji systemu sssącego unitu i separatora amalgamatu. Właściwości dezynfekcyjne: bakteriobójczy wraz z tuberkulozą, grzybobójczy, w ograniczonym stopniu wirusobójczy: niszczy wirusy nieosłonkowe: Adeno, Noro. Rozpuszcza i dezynfekuje biofilm oraz zapobiega tworzeniu osadów z krwi i białek. Działanie długofalowe – bakterie nie nabierają odporności.

Uwaga: Unit musi być wyposażony w system XO Suction Disinfection.

 

Serwis - Kartridż XO Water Clean do unitów stomatologicznych XO 4 - Regular

kartridz xo water clean

Unity stomatologiczne XO

Kartridż XO Water Clean
Chroni układ wodny unitów stomatologicznych XO 4 i XO FLEX poprzez odkażanie układu wodnego unitu i zapobieganie formowaniu się kamienia i biofilmu.

Uwaga: Unit musi być wyposażony w system XO Water Clean.

Serwis - Jednorazowe sterylne przewody irygacyjne do unitów stomatologicznych XO - Regular

jednorazowe sterylne przewody irygacyjne unity xo

Unity stomatologiczne XO

Jednorazowe sterylne przewody irygacyjne
Przewody do mikrosilnika implantologicznego (fizjodyspensera) XO OSSEO i skalera ultradzwiękowego XO ODONTOSON 360 zamontowanych na unitach stomatologicznych XO 4 i XO FLEX.

Uwaga: unit musi być wyposażony w pompę perystaltyczną, mikrosilnik XO OSSEO i/lub skaler XO ODONTOSON/XO ODONTOSON 360 i przejściówkę adapter skalera do zewnętrznej irygacji.

Skontaktuj się z nami

Ta strona wykorzystuje Cookies do poprawnego funkcjonowania. Korzystając z niej akceptujesz Politykę prywatności.

Zrozumiałem