ESDENT

Przeglądy i eksploatacja

 

 

Wszystkie oferowane przez nas przeglądy są wykonywane przez przeszkolony i autoryzowany przez producentów Techników Serwisu.

serwis unitu A AP 655

Unity stomatologiczne XO

Podstawowy przegląd – po 1, 3, 5,… latach
Zawiera wymianę najbardziej narażonych na zużycie elementów i sprawdzenie/czyszczenie/smarowanie kluczowych komponentów unitu (checklista zawiera 56 pozycji). Wymieniane elementy: filtr wody, uszczelki tłoczków elektrozaworów, oringi mikrosilników, zestaw serwisowy reduktora wody, pierścień trący mechanizmu zagłówka. Przegląd trwa około 1,5 godziny.

serwis unitu B AP 656

Unity stomatologiczne XO

Duży przegląd – po 2, 4, 6… latach
Kompleksowy przegląd unitu zawierający wymianę wszystkich zużywalnych elementów unitu i sprawdzenie/czyszczenie/smarowanie innych komponentów (checklista zawiera 77 pozycji). Wymieniane elementy: uszczelki tłoczków elektrozaworów, zestaw serwisowy reduktora wody, pierścień trący zagłówka, membrany ssaków, dysza flowmetera, oringi mikrosilników, sitka ssaków i oringi, redukcja ślinociągu, wylewki kubka i spluwaczki z oringami.

Jeśli unit jest wyposażony w systemy XO Suction Disinfection i/lub XO Water Clean i/lub filtr wody XO Water Softner, przegląd unitu powinien być dodatkowo rozszerzony o:

Suplement XO Suction Disinfection - wymieniane elementy: zbiornik mieszający z przegrodą i oringiem, szybkozłączka i nakrętka.

Suplement XO Water Clean - wymieniane elementy:zbiornik mieszający z przegrodą i oringiem, upgrade zbiornika na wodę, filtr wyrównujący, tester roztworu, zawór bezzwrotny, filterek systemu, oring adaptera na wylewkę kubka.

Kartridż filtra wody XO Water Softner

Przegląd bez suplementów trwa około 2 godzin. Ze wszystkimi suplementami przegląd trwa do 3,5 godziny.

glowica filtra i filtr wody

Unity stomatologiczne XO 4

Suplement montażowy filtra XO Water Softner
Montaż głowicy i filtra wody XO Water Softner w unitach XO 4 wyprodukowanych przed 1. maja 2013 (bez wbudowanego filtra). Zwiększa niezawodność unitu redukując twardość wody i wydłuża bezserwisową operacyjność kątnic i turbin.

kartridz filtra wody unity xo

Unity stomatologiczne XO

Kartridż filtra wody
Redukuje twardość wody dzięki czemu zmniejsza awaryjność unitu i wydłuża bezserwisową operacyjność kątnic i turbin (końcówek wodnych). XO CARE A/S zaleca wymianę filtra co conajmniej 12 miesięcy, a w przypadku bardzo twardej wody, co 6 miesięcy. Kartridż powinien być również wymieniony jeśli unit nie był używany przez dłużej niż 4 tygodnie. Kartridż może być wymieniony samodzielnie przez personel gabinetu.

Uwaga: Unit musi być wyposażony w głowicę filtra wody (nie dotyczy unitów wyprodukowanych po 1. maja 2013 roku).

zestaw kontroli infekci unit xo

Unity stomatologiczne XO 4

Mały zestaw kontroli infekcji do XO 4
Zwiększ wydajność utrzymania higieny w unicie XO 4 i odśwież jego wygląd. Zestaw zawiera: przewody ssaka i ślinociągu o długości 2.090 mm, 2x nakładki na ssak Ø16, 2x nakładki na ślinociąg Ø11, dwie redukcje ślinociągu Ø11–7, 2x sitka ssaków, 2x uchwyty na sitka ssaków, końcówka dmuchawko-strzykawki, 2x adaptery ssaków, pułapka na złoto.

duzy zestaw kontroli infekcji unity stomatologiczne xo 4.jpg

Unity stomatologiczne XO 4

Duży zestaw kontroli infekcji do XO 4
Zwiększ wydajność utrzymania higieny w unicie XO 4 i odśwież jego wygląd. Zestaw zawiera: przewody ssaka i ślinociągu o długości 2.090 mm, 2x nakładki na ssak Ø16, 2x nakładki na ślinociąg Ø11, dwie redukcje ślinociągu Ø11–7, 24x sitka ssaków, 2x uchwyty na sitka ssaków, końcówka dmuchawko-strzykawki, 2x adaptery ssaków, pułapka na złoto, podkładka na instrumenty, 6x rączki.

maly zestaw kontroli infekcji unity stomatologiczne xo flex

Unity stomatologiczne XO FLEX

Mały zestaw kontroli infekcji do XO FLEX
Zwiększ wydajność utrzymania higieny w unicie XO FLEX i odśwież jego wygląd. Zestaw zawiera: przewody ssaka i ślinociągu o długości 2.090 mm, 2x nakładki na ssak Ø16, 2x nakładki na ślinociąg Ø11, dwie redukcje ślinociągu Ø11–7, 2x sitka ssaków, 2x uchwyty na sitka ssaków, końcówka dmuchawko-strzykawki, 2x adaptery ssaków, pułapka na złoto.

duzy zestaw kontroli infekcji unity stomatologiczne xo flex

Unity stomatologiczne XO FLEX

Duży zestaw kontroli infekcji do XO FLEX
Zwiększ wydajność utrzymania higieny w unicie XO FLEX i odśwież jego wygląd. Zestaw zawiera: przewody ssaka i ślinociągu o długości 2.090 mm, 2x nakładki na ssak Ø16, 2x nakładki na ślinociąg Ø11, dwie redukcje ślinociągu Ø11–7, 24x sitka ssaków, 2x uchwyty na sitka ssaków, końcówka dmuchawko-strzykawki, 2x adaptery ssaków, pułapka na złoto, podkładka na instrumenty, 6x rączki.

kartridz xo suction disinfection

Unity stomatologiczne XO

Kartridż XO Suction Disinfection
Wysokowydajny preparat do automatycznej dezynfekcji, dezodoracji, czyszczenia i pielęgnacji systemu sssącego unitu i separatora amalgamatu. Właściwości dezynfekcyjne: bakteriobójczy wraz z tuberkulozą, grzybobójczy, w ograniczonym stopniu wirusobójczy: niszczy wirusy nieosłonkowe: Adeno, Noro. Rozpuszcza i dezynfekuje biofilm oraz zapobiega tworzeniu osadów z krwi i białek. Działanie długofalowe – bakterie nie nabierają odporności.

Uwaga: Unit musi być wyposażony w system XO Suction Disinfection.

 

kartridz xo water clean

Unity stomatologiczne XO

Kartridż XO Water Clean
Chroni układ wodny unitów stomatologicznych XO 4 i XO FLEX poprzez odkażanie układu wodnego unitu i zapobieganie formowaniu się kamienia i biofilmu.

Uwaga: Unit musi być wyposażony w system XO Water Clean.

jednorazowe sterylne przewody irygacyjne unity xo

Unity stomatologiczne XO

Jednorazowe sterylne przewody irygacyjne
Przewody do mikrosilnika implantologicznego (fizjodyspensera) XO OSSEO i skalera ultradzwiękowego XO ODONTOSON 360 zamontowanych na unitach stomatologicznych XO 4 i XO FLEX.

Uwaga: unit musi być wyposażony w pompę perystaltyczną, mikrosilnik XO OSSEO i/lub skaler XO ODONTOSON/XO ODONTOSON 360 i przejściówkę adapter skalera do zewnętrznej irygacji.

Skontaktuj się z nami

Ta strona wykorzystuje Cookies do poprawnego funkcjonowania. Korzystając z niej akceptujesz Politykę prywatności.

Zrozumiałem