ESDENT

Unit stomatologiczny to serce gabinetu. Jeśli stanie, tak samo stanie nasza ciągłość pracy i przychody. Co robić, aby unity były zawsze gotowe do pracy i służyły przez lata?

 

Lek. dent. Aleksander Malinowski od lat specjalizuje się w protetyce. Od dłuższego czasu poszukiwał rozwiązania, które ułatwią pracę i jemu i technikom, a przy okazji zwiększą zadowolenie pacjentów. Szukał maksymalnej kontroli nad procesem protetycznym, bezpieczeństwa i oszczędności czasu. Znalazł RAYFace. Co sądzi o jego możliwościach po ponad roku użytkowania? 

 

Coraz częściej zastanawiamy się nad ergonomią pracy stomatologa. Nie bez powodu – w końcu ma ona przynieść komfort zarówno lekarzowi jak i pacjentowi. Dlatego porozmawialiśmy z lekarzem GertJanem van Kalkenem, o jego „tańczącej” pracy i elementach, które tworzą taki komfort.

 

Coraz częściej stomatologia i jej rozwiązania są potrzebne w pozostałych dziedzinach medycyny. Nie inaczej jest w przypadku weterynarii. Jakie w takim razie ma zastosowanie badanie rentgenowskie w weterynarii i dlaczego jest istotne nie tylko pod kątem stomatologii zwierząt?

 

Lekarz, który jest nie tylko otwarty na zmiany, ale sam je wprowadza, na pewno jest wart wysłuchania. Piotr Skrzyszewski to nie tylko doświadczony stomatolog, bo to aż 33 lata doświadczenia, ale także jeden z pionierów ergonomii w swoim zawodzie. Ale na początku parę słów wstępu o samym bohaterze. 

Marka XO CARE od zawsze docenia nietuzinkowy design klinik stomatologicznych, który dentyści tworzą dla większego komfortu i wrażeń swoich pacjentów. Podobnie jest w przypadku dr Demaestri i jego kliniki znajdującej się u podnóża włoskich Alp w Dolinie Aosty.

Unity stomatologiczne, instrumenty i gabinety są zwykle projektowane z myślą o praworęcznych dentystach, co stanowi spore utrudnienie dla leworęcznych praktyków. Jak się okazuje, przy odpowiednim podejściu można tego problemu uniknąć.

Leworęczny dentysta opracowuje zęba pacjentowi na unicie stomatologiczym XO FLEX. W tle widać białe ściany gabinetu i sprzęt stomatologiczny.

Od starej, przemysłowej dzielnicy, po miejsce urzeczywistniające wizję rozwoju. Tak wyglądały poszukiwania nowej lokalizacji kliniki stomatologicznej dla jednego z duńskich dentystów, Larsa Kofoeda.

Odwiedź SYNO w Zurychu i odkryj klinikę, której minimalistyczny design i niezwykłe nastawienie zespołu, zapewniają pacjentom pozytywne wrażenia.

Wiele gabinetów stomatologicznych przekształca się obecnie na duże kliniki, co staje się sporym wyzwaniem dla dentystów. Jako właściciele muszą pogodzić funkcję lekarza i managera.

Przeczytaj o korzyściach płynących z prowadzenia kliniki stomatologicznej w publicznym centrum zdrowia.

Odkryj nowoczesną klinikę dentystyczną, w której otwarty design redukuje poziom stresu u pacjentów.

Dentysta z brązowej koszulki opracowuje zęba pacjentki pod mikroskopem. Pacjentka leży na unicie stomatologicznym xo care.
Udostępnij na:

Skontaktuj się z nami

Ta strona wykorzystuje Cookies do poprawnego funkcjonowania. Korzystając z niej akceptujesz Politykę prywatności.

Zrozumiałem