ESDENT
Lekarz dentstra Dr Michele Jacotti siedzący w swoim biurze, w tle biblioteczka z książkami

„… samo osiągnięcie standardu to nie wszystko: powinniśmy zawsze starać się coś poprawić.“

Znajdujemy się w samym sercu Brescii – „lwicy Italii”, w środku pięknie odnowionego historycznego budynku – Palazzo Manzoni. Obecnie pałac mieści w sobie nowoczesną i bardzo profesjonalną klinikę, gdzie przeszłość i teraźniejszość łączą się z dobrym wyczuciem stylu i prostotą. Klinika znana jest z oferowania szerokiego wachlarzu usług – od stomatologii przez zabiegi jamy ustnej, medycynę estetyczną i rehabilitację po chirurgię ogólną i naczyniową. Klinika posiada oddziały zabiegów dziennych oraz szpitala jednodniowego.

Osobą, która kryje się za jej koncepcją jest Dr Michele Jacotti, członek akademii CAI (Implantologii Wspomaganej Komputerowo) oraz SICOI (Włoskiego Towarzystwa Chirurgii Jamy Ustnej i Implantologii). Zapytany o pomysł, który doprowadził go do otwarcia kliniki, odpowiada:

Palazzo Manzoni jest połączeniem dwóch światów: mojego i Doktora Motta, chirurga plastycznego. Naszym celem jest zapewnienie wyjątkowej struktury, przynajmniej w tej części Włoch, którą docenią nasi pacjenci. Pacjenci są zawsze w centrum naszej uwagi: we wszystkich dyscyplinach, którymi się interesujemy pragniemy stworzyć zespół wysoce wykwalifikowanych specjalistów. W każdej profesji staramy się oferować najwyższy możliwy poziom usług.

Zabytkowy budynek Palazzo Mansoni z różowo-białą elewacją Uśmiechnięta recepcjonistka w recepcji gabinetu stomatologicznego Studio Jacotti

Wizja Dr Jacotti

Dr Jacotti jest prawdziwym profesjonalistą – stale doskonali się i rozwija. Uzyskał dyplom stomatologii na Uniwersytecie w Mediolanie i od 1992 roku całe swoje życie zawodowe poświęca wyłącznie implantologii i protetyce. Regularnie wykłada na szkoleniach i zjazdach oraz jest autorem artykułów zarówno w rodzimych jak i międzynarodowych czasopismach. Jest również autorem książki „3D Block Technique”.

Dr Jacotti mówi:
Moim głównym zajęciem jest chirurgia jamy ustnej, ale bardzo dużo czasu poświęcam również badaniom i innowacjom. 12 lat temu opracowałem pierwszy system – zwany 3D Block Technique, którego zadaniem jest modelowanie substytutów kości na sterylnych próbkach, przemodelowanie ludzkich kości. Później opatentowałem system kierowanej chirurgii. Wykonując swoje zabiegi zawsze szczególnie skupiałem się na technologii: od zastosowania CAD, po rozwój cyfrowego obrazowania, które kieruje całym procesem.

Lekarz dentysta Dr. Michele Jacotti wykonujący zabieg stomatologiczny w lupach

Dr Jacotti dzieli się swoim ogromnym doświadczeniem w implantologii i chirurgii z innymi stomatologami, za pośrednictwem kursów organizowanych w centrum szkoleniowym, znajdującym się na najwyższym piętrze Palazzo Manzoni. Nauczyciele krajowi oraz międzynarodowi zapraszani są do prowadzenia różnorodnych wykładów na płaszczyźnie teoretycznej i praktycznej. Dzięki audiowizualnym technologiom uczestnicy mogą ćwiczyć nowe techniki oraz obserwować operacje na żywo.

Sala wykładowa w Palazzo Manzoni Gabinet stomatologiczny z unitem stomatologicznym XO 4

W kwestii jego największych wartości w pracy Dr Jacotti odpowiada:

Zdecydowanie, aby dobrze służyć moim pacjentom. Muszą oni czuć, że są pod dobrą opieką – od recepcji do zabiegu oraz kolejnych wizyt. Pacjent jest ogniskową naszej struktury: lubię kiedy pacjenci przychodzą weseli na wizytę - nie wystraszeni i przerażeni, lecz czujący się komfortowo, z nadzieją, lub raczej pewnością, że ich problemy zostaną rozwiązane.

Każdy spełniony i zadowolony fachowiec ma jakieś plany na przyszłość – zapytany o jego przyszłe cele Dr Jacotti mówi nam:

Moim celem jest… nigdy się nie zatrzymywać. Zacząwszy 20 lat temu, zawsze starłem się rozwijać i polepszać. Zorganizowałem nową strukturę: celem jest doprowadzenie jej do stuprocentowej wydajności. Kilka miesięcy temu przenieśliśmy się do Palazzo Manzoni i nie wszystko jest jeszcze doskonale zaaranżowane. Mamy nadzieje na kontynuację swojego wzrostu, pracy nad optymalizacją oraz celowanie w to, co najlepsze. Stale szukam nowej motywacji. Osiągnięcie standardu to nie wszystko: powinniśmy zawsze starać się coś poprawić.

Sala zabiegowa do chirurgii szczękowej z fotelem pacjenta i wyposażeniem medycznym Unit stomatologiczny XO 4 z oliwkową tapicerką i rozłożonym fotelem pacjenta

Jak dany unit stomatologiczny wpływa na jakość pracy?

Decyzje w kwestii wyposażenia mogą wpływać na dążenie do zawodowej perfekcji i rozwoju. Zapytany o to, co jest dla niego ważne, kiedy inwestuje w nowe unity stomatologiczne, Dr Jacotti odpowiada:

Bardzo ważne jest wzięcie pod uwagę jakości, jakiej doświadcza sam pacjent, ponieważ jest on świadomy tego, co widzi. Ponadto ważne jest by wyposażenie gwarantowało długotrwałą niezawodność, bezproblemowe działanie i pozwalało na ograniczenie nieprzyjemnych sytuacji do minimum. Ważna jest również ergonomia: spędzamy od 10 do 12 godzin dziennie siedząc przy unicie. Jeśli nasza pozycja jest niewygodna, to możemy mieć poważne problemy zdrowotne. Lepiej jest znaleźć rozsądne rozwiązanie i zainwestować nieco więcej, ale za to mieć gwarancję zadowolenia z produktu na dłuższą metę.

Dr Jacotti pracuje na unitach stomatologicznych produkowanych przez XO CARE od 1991 i jesteśmy dumni z bycia częścią jego sukcesu. W ubiegłym roku wymienił swoje unity stomatologiczne Flex Integral na osiem unitów XO 4.

Poznaj WYJĄTKOWĄ STOMATOLOGIĘ na palazzomanzoni.com i jacotti.it

Źródło: xo-care.com

Paweł Baziuk z Doktorem Jacotti uśmiechający się Zabytkowa klatka schodowa w Palazzo Manzoni

Udostępnij na:

Skontaktuj się z nami