ESDENT
Dwa unity stomatologiczne Flex Integral i XO FLEX z pracującymi na nich dentystami

Flex Integral był jednym z najlepszych unitów stomatologicznych swoich czasów. Unit XO FLEX przeniósł jego dziedzictwo na następny poziom.

Unit stomatologiczny Flex Integral z fotelem pacjenta

Flex Integral miał premierę w 1989 roku i był ogromnym przełom na rynku unitów stomatologicznych. Zyskał uznanie za swoje nowoczesne rozwiązania i silny nacisk na ergonomię stomatologiczną. XO 4, który miał swoją premierę 15 lat później, był najbardziej radykalnie przeprojektowanym unitem stomatologicznym jaki stworzyło XO CARE. XO 4 będąc liderem innowacyjności z dumą kontynuuje dziedzictwo Flex Integral. Projektując XO 4, projektanci XO chcieli nie tylko nadal dostarczać dentystom ergonomiczne środowisko pracy, lecz także reprezentować inne wartości, które zostały opracowane podczas długiego doświadczenia w produkcji sprzętu stomatologicznego. XO 4 jest kompletnym rozwiązaniem, które skupia się również na wydajności, bezpieczeństwie oraz komforcie pacjentów i umożliwia dentystom wykonywanie najlepszych zabiegów. Jego obecny design zdobył nagrodę Danish Design Award, a jego wydajność potwierdza ogromna rzesza oddanych użytkowników. W 2016 XO 4 został zastąpiony unitem stomatologicznym XO FLEX podkreślającym ilość ulepszeń projektowych dokonanych w XO 4 i nawiązujący do legendarnego Flexa Integrala.

 

Porównanie ulepszeń zastosowanych w unicie stomatologicznym XO FLEX

Zasięg rękawów instrumentów

 • Każdy instrument jest niezależnie wybalansowany za pomocą regulowalnej rolki napinającej. Instrumenty ważą znacznie mniej i nie ciążą. Operator zachowuje maksymalną wrażliwość dotykową bez ryzyka bólów w przedramieniu, czy nadgarstkach.
 • Dłuższe rękawy instrumentów zwiększają ich zakres ruchu oraz umożliwiają ułożenie konsoli z instrumentami dalej od ust pacjenta.
 • Zdejmowalne rękawy oraz pejcze są łatwiejsze w czyszczeniu i dezynfekcji, zmniejszając ryzyko zanieczyszczeń krzyżowych, oraz umożliwiając samodzielną wymianę rękawa.

Zespół stomatologiczny pracujący na cztery ręce z pacjentką leżącą na fotelu Lekarz dentysta od profilu wykonujący zabieg na pacjentce leżącej na fotelu stomatologicznym

Konsola z instrumentami

 • Miejsce na do 6 instrumentów w unicie.
 • Integracja mikrosilnika XO OSSEO i pompy perystaltycznej – wysokoobrotowy mikrosilnik chirurgiczny i endodontyczny z fizjodyspenserem umożliwiają prowadzenie zaawansowanych zabiegów chirurgicznych i endodontycznych.
 • Konsola z instrumentami wybalansowana mechanicznie, z łożyskami igiełkowymi i indywidualną regulacją pozawala na bezwysiłkowe przesuwanie.
 • Osobne zawory wody i powietrza do instrumentów unitu umożliwiają precyzyjne ustawienie strumienia wody i używanie całkowicie suchego powietrza w dmuchawko-strzykawce.

Konsola z instrumentami unitu stomatologicznego Flex Integral i ekran dotykowy Konsola z instrumentami unitu stomatologicznego XO FLEX

Programowanie instrumentów

 • Programami instrumentów XO FLEX można zarządzać przy użyciu oprogramowania XO Smart Link z komputera podłączonego do unitu. Oprogramowanie jest doskonałym rozwiązaniem dla klinik z wieloma użytkownikami jednego unitu.

Ekran bezdotykowy unitu stomatologicznego Flex Integral NTC pokazujący parametry instrumentów Zbliżenie na monitor na którym wyświetlony jest program do zarządzania parametrami instrumentów stomatologicznych

Fotel pacjenta

 • Kształt fotela pacjenta XO FLEX zapobiega zsuwaniu się pacjenta podczas poruszania.
 • Tapicerka XO COMFORT z miękką pianką dopasowuje się do kształtu ciała pacjenta i zapobiega poceniu się pacjenta.
 • Fotel pacjenta zapewnia zespołowi dentystycznemu więcej miejsca na nogi, umożliwiając pracę na cztery ręce w pozycjach od godziny 9 do 12.

Rozłożony i podniesiony fotel stomatologiczny unitu Flex Integral z niebieską tapicerką Rozłożony i podniesiony fotel pacjenta z rudą tapicerką zawieszony na czarnym unicie XO FLEX

Zintegrowane podłokietniki

 • Szersze, zintegrowane podłokietniki zapobiegają ześlizgiwaniu się rąk pacjenta z fotela.

Pacjent podczas zabiegu leżący na fotelu stomatologicznym Flex Integral i dentysta z asystą wykonujący zabieg Pacjent leżący na fotelu stomatologicznym z szerokim podparciem pleców i lekarz wykonujący zabieg

Stomatologiczna lampa operacyjna

 • Głowica lampy operacyjnej LED może być obracana w 3 płaszczyznach, umożliwiając ustawienie wiązki światła równolegle do wzroku.
 • Oddawanie barw źródła światła lampy LED umożliwia na dopasowanie koloru kompozytów.
 • Lampa nie wymaga wentylatora chłodzącego i pracuje bezgłośnie.

Stomatologiczna lampa operacyjna unitu stomatologicznego Flex Integral Lampa operacyjna LED unitu stomatologicznego XO FLEX

Uchwyt ssaków

 • Uchwyt ssaka pozwala na łatwe chwytanie ssaka, który po zakończeniu użytkowania można odrzucić w kierunku uchwytu, aby sam trafił z powrotem na swoje miejsce.

Uchwyt na ssaki ze ssakiem i ślinociągiem unitu Flex Integral Uchwyt ssaka i ślinociągu unitu stomatologicznego XO FLEX umieszczony przy fotelu pacjenta

Ekran na unicie

 • 22” calowy ekran XO HD na długim wysięgniku umożliwia pokazywanie ekranu leżącemu pacjentowi.

Ekran unitu stomatologicznego Flex Integral Ekran stomatologiczny na długim przegubowym ramieniu

System dezynfekcji i czyszczenia ssaków

 • Dezynfekcja systemu ssącego ma wbudowany kartridż płynu dezynfekcyjnego, umożliwiając dużo szybką i bezobsługową dezynfekcję i czyszczenie.

Ręka wlewająca płyn do dezynfekcji układu ssącego unitu stomatologicznego Flex Integral Automatyczny system dezynfekcji układu ssącego unitu składający się z ssaków podłączonych do unitu i kartridżem z płynem dezynfecyjnym

Powierzchnie unitu i czyszczenie spluwaczki

 • Gładkie aluminiowe powierzchnie są bardziej wytrzymałe i łatwiejsze w czyszczeniu oraz dezynfekcji. Na powierzchniach metalowych znajduje się antybakteryjna farba, spowalniająca rozrost bakterii na powierzchni unitu.

Spluwaczka stomatologiczna i wylewka kubka Ręka podnosząca spluwaczkę stomatologiczną na unicie stomatologicznym XO FLEX

Porównanie rozmiaru unitu Flex Integral i XO FLEX

 • XO FLEX zajmuje tyle samo miejsca co Flex Integral.
 • Oba unity mają takie sam złącza na ziemi, dlatego XO FLEX można z łatwością zainstalować w miejsce Flex Integral.

Unit stomatologiczny XO FLEX od góry z nałożonymi obrysami unitu Flex Integral

Udostępnij na:

Skontaktuj się z nami