ESDENT
Ergonomiczny unit stomatologiczny XO FLEX w gabinecie zabiegowym sanus dentes

Spotkaliśmy się z Dr. Parham Shafé, by porozmawiać o jego nowej klinice, w której pacjenci mogą spodziewać się transparentności, otwartości i prawdziwie przytulnej atmosfery.

Choć praktyka Dr. Shafé otwarta została nie tak dawno temu, bo w lipcu 2016 roku, to pośród Berlińczyków zyskała już renomę „kliniki z sercem”, a my bardzo chcieliśmy dowiedzieć się dlaczego. Spotykając Dr. Shafé od razu zauważyliśmy, że jego ciepło i energia jest bardzo ważnym elementem sukcesu. Tym niemniej jasne było, że klinika stomatologiczna sama w sobie jest tutaj istotna.

Praktyka Dr. Shafé znajduje się w sercu Charlottenburga, niedaleko Savignyplatz i łagodnie łączy się z otaczającymi ją galeriami sztuki, restauracjami, barami, kawiarniami i klubami jazzowymi. Gustowne dekoracje i ciepłe światło podtrzymują wyjątkową, intymną atmosferę. To doskonały przykład wspólnego funkcjonowania posiadanej wizji Dr. Shafé i konsekwencji w tworzeniu prawdziwie wyjątkowego efektu.

Świeży wygląd i odpowiednie doświadczenie

Pierwsze dwa lata po ukończeniu studiów były dla mnie kluczowe. Pracowałem w bardzo małej praktyce niedaleko Charlottenburga. Praktyczne doświadczenie zdobyte w zderzeniu z codziennymi problemami stomatologii były bardzo cenne, ale najbardziej doceniałem indywidualne podejście, ze szczególnym uwzględnieniem jakości. W odróżnieniu od niektórych dużych klinik, gdzie wszystko dzieje się szybko i nagle, ja postanowiłem poświęcać odpowiednio dużo czasu moim pacjentom. Później, kiedy miałem okazję pracować w dużo większej klinice i doświadczyć presji wyboru między ilością, a jakością to zrozumiałem, że nie jest to coś, czego pragnę dla siebie. Naprawdę zależy mi na zapewnieniu możliwe najlepszych doświadczeń moim pacjentom.

Po 5 latach zdobywania wiedzy i doświadczenia stomatologicznego Dr Shafé zdecydował się otworzyć własną klinikę. Na początku zamierzał kupić jedną z klinik, jakie wystawione były na sprzedaż, ale takie podejście kłóciło się z jego potrzebami – chciał od początku do końca zrobić wszystko według własnej koncepcji.

Wierzę w swoje metody pracy i zawsze staram się wszystko doprowadzić do perfekcji oraz pozostawać w zgodzie z moimi wartościami. Wierzę, że moi pacjenci potrafią dostrzec różnicę i doceniają to.

Jak na razie takie podejście zdaje się działać bardzo dobrze – już po 5 miesiącach terminarz jest całkowicie zapełniony.

Design z wyczuciem

Doskonale rozumiem dlaczego ludzie boją się dentystów – większość ma po prostu złe doświadczenia z przeszłości, a wizyta u dentysty kojarzy im się ze strachem.

Podejście Dr. Shafé opiera się łagodzeniu strachu, a także na przytulnej i bezpiecznej atmosferze. Widać to wyraźnie w każdej części kliniki – od poczekalni do gabinetów zabiegowych. Postanowił nie zatrudniać projektantów wnętrz, czy architektów, lecz zaufać własnym odczuciom i wizji tego miejsca.

 

Drewno, beton i cegły są głównymi elementami wykorzystanymi w tworzeniu tego wyjątkowego wnętrza. Recepcja tętni życiem. Lada wykonana jest z lekkiego drewna i betonu w kolorze antracytu – daje w ten sposób niesamowite wrażenie naturalnych elementów.

Ciepłe LEDy, wbudowane między drewniane panele tworzą świetlistą aurę i sprawiają, że blat niemal „unosi” się nad ziemią. Nad blatem znajdują się betonowomiedziane lampy wykonane przez znajomego Dr. Shafé. Wszystko to stanowi przedmiot częstych, zaciekawionych spojrzeń, zarówno ze strony pacjentów, jak i przechodniów.

 

W poczekalni pacjenci witani są minimalistycznymi meblami oraz korą brzozy, która służy za wieszaki. Całość jest subtelna, harmonijna i gustowna.

Naprawdę pragnę dobrej relacji z moimi pacjentami i staram się, by mogli swobodnie rozmawiać ze mną o wszystkim, na każdym etapie. Unity XO są doskonałym narzędziem, które pozwalają mi na samodzielną pracę oraz pełną koncentrację na pacjentach, a nie na sterowaniu samym wyposażeniem. Kiedy pacjenci wchodzą do gabinetu zabiegowego mają możliwość wyboru własnej muzyki – ta prosta rzecz wzmaga ogólną atmosferę rozluźnienia kliniki i pomaga rozładować napięcie.

Pozostawanie w zgodzie z samym sobą

Zapytany o przyszłość swojej kliniki, Dr Shafé powiedział: to co powiem może być dość kontrowersyjne, jednak dla mnie bardzo ważne jest, aby moja klinika pozostała stosunkowo mała, tak bym zawsze mógł zapewnić moim pacjentom osobiste doświadczenie i najwyższą jakość. Wrażenie przebywania w domu, bezpieczeństwo i przytulność – to podstawy tego co staram się tworzyć i będę się tego trzymać.

Poznaj wyjątkową klinikę Dr. Parham Shafé na: zahnarzt-shafe.de  

Źródło: xo-care.com

Udostępnij na:

Skontaktuj się z nami