ESDENT
Dentysta z brązowej koszulki opracowuje zęba pacjentki pod mikroskopem. Pacjentka leży na unicie stomatologicznym xo care.

Odkryj nowoczesną klinikę dentystyczną, w której otwarty design redukuje poziom stresu u pacjentów.

 

Dr Torsten Wegner jest dentystą z Hamburga w Niemczech. Jest właścicielem pięknej i nowoczesnej kliniki dentystycznej, w której organiczne formy, doskonały przepływ i indywidualna opieka łączą się, pozwalając pacjentom na relaks podczas najróżniejszych zabiegów stomatologicznych.

Nowoczesna poczekalnia w klinice dentystycznej w Hamburgu. Z przodu jest recepcja, za którą stoi asystentkaJasne wnętrze kliniki dentystycznej w Hamburgu. W tle widać brązowy unit dentystyczny

Lęk stomatologiczny elminiowany poprzez design

Lęk przed wizytą u stomatologa lub fobia dentystyczna jest dobrze znanym problemem dla osób pracujących w branży. Według British Dental Health Foundation, średnio 36% populacji nie odwiedza regularnie dentysty z powodu strachu.

Dr Wegner potraktował te sprawy poważnie, kiedy budował swoją klinikę w Hamburgu. Wybrał projekt, w którym sale są półotwarte i pozwalają pacjentom wzajemnie się słyszeć. Celem było danie pacjentom poczucia, że nie są sami.

”Wielu nam mówiło, że projekt się nie sprawdzi i nie możemy mieć otwartej kliniki dentystycznej, ale tak naprawdę ludzie czują się w naszej klinice komfortowo ze względu na jej otwartość. Często mówią, że jeśli nikt nie zamyka drzwi, złe rzeczy nie mogą się zdarzyć, więc w rzeczywistości czują się bardziej zrelaksowani.”

 

Brązowa poczekalnia w klinice dentystycznej w Hamburgu. Z przodu jest biała, podświetlona recepcjaDentysta przesuwający białą ścianę kliniki dentystycznej w Hamburgu. Nowoczesne wnętrze uzupełniają brązowe ściany 

Zaufanie jest wszystkim

Oprócz możliwości korzystania z dobrze wyposażonego gabinetu, który charakteryzuje się symetrią i czystym designem, pacjenci mogą cieszyć się także pierwszorzędną obsługą, ponieważ dr Wegner regularnie wita ich w swoich drzwiach.

Spotkanie z pacjentami przed wejściem do gabinetu zabiegowego jest doskonałą techniką, aby dowiedzieć się, czy nie cierpią na jakikolwiek rodzaj lęku.

W rzeczywistości, powitanie jest ważnym elementem, który uspokaja pacjentów i pomaga w budowaniu relacji opartej na zaufaniu, zanim jeszcze rozpoczniemy leczenie.

 

Pacjentka siedzi na krześle i czyta gazetę w klinice dentystycznej w Hamburgu. Obok są kolorowe, industrialne mebleWnętrze kliniki dentystycznej z brązowym unitem stomatologicznym xo care. Białe ściany i meble uzupełniają przestrzeń

 

Idealna synchronizacja

Aby zachować doskonałą synchronizację z przepływem architektury i standardami swojej kliniki, dr Wegner potrzebował unitu z odpowiednim designem.

”Kiedy zobaczyłem unit XO, pomyślałem: chcę go, jest piękny, ma czysty design i przypomina mi Jacob Jensen Design.”

Jacob Jensen jest w rzeczywistości projektantem stojącym za unitem XO, a XO CARE zdobyło w 2007 roku nagrodę Danish Design Award za XO 4.

”Moje pierwsze wrażenie związane z unitem było oczywiście związane z jego formą, mówi dr Wegner, ale po zapoznaniu się z dobrą ergonomią i wydajnością pracy zrozumiałem, że unity XO są stworzone dla wyjątkowych dentystów, zmieniło to mój sposób pracy.”

 

Zmień perspektywę, by pracować lepiej

”Przyzwyczajenie się do unitu XO zajmuje trochę czasu, aby nauczyć się jak pracuje z pacjentem w idealnej, ergonomicznej pozycji, ale kiedy raz spróbujesz, nigdy go nie zamienisz.”

Unit stomatologiczny XO pozwala dentyście na wykonywanie leczenia bez konieczności odwracania wzroku od pacjenta – nie musisz się schylać, wszystko, czego potrzebujesz, masz przed sobą.

”Ponadto unit XO umożliwia parkowanie instrumentów nad blokiem spluwaczki, dzięki czemu pacjenci nigdy ich nie widzą. Jednak to był tylko bonus dla mojego wyboru.

Nie ma na rynku innego unitu, który pasowałby do naszej kliniki i naszych potrzeb, tak jak to robi unit XO, Ty pracujesz lepiej, a Twoi pacjenci są zrelaksowani.”

Odkryj niezwykłą klinikę dr Torstena Wegnera, aby lepiej poznać jego pracę tutaj

Źródło: xo-care.com

Udostępnij na:

Skontaktuj się z nami