ESDENT

Odwiedź SYNO w Zurychu i odkryj klinikę, której minimalistyczny design i niezwykłe nastawienie zespołu, zapewniają pacjentom pozytywne wrażenia.

 

SYNO znajduje się w samym sercu finansowej dzielnicy Zurychu. W okolicy jest zwykle głośno i tłoczno, dlatego spokojna atmosfera kliniki wyróżnia się na tle lokalizacji. Ciężko nie oprzeć się także harmonii i pozytywnej energii Dr Alexandry Holst oraz jej zespołowi stomatologicznemu.

Doświadczenie zawodowe Dr Alexandry jest dość imponujące – rozpoczęła swoją praktykę jako nauczyciel akademicki. Po kilku latach, w 2009 roku uzyskała tytuł doktora i nadal pracuje w roli adiunkta na Uniwersytecie w Erlangen. Jej profesjonalizmowi zawsze towarzyszy pozytywne nastawienie i dobra energia. Dentystka mówi w 5 językach, więc każdy może poznać jej wyjątkowe podejście.

Jasne wnętrze kliniki dentystycznej w Hamburgu. W tle widać brązowy unit dentystyczny

 

Jednak obok niezwykłej atmosfery, pacjenci naprawdę doceniają położenie kliniki. Dzięki dużym oknom w gabinetach zabiegowych i recepcji, wpada wiele naturalnego światła, które swobodnie wypełnia przestrzeń, dając uczucie świeżości i zdrowej równowagi. 

Przytulny minimalizm

Termin SYNO pochodzi z łaciny i można go przetłumaczyć jako „układanie rzeczy w nowy porządek”. Słowa te doskonale pasują do misji kliniki. Jest nią równowaga między profesjonalnymi zabiegami, opiekuńczością nad pacjentami, a tworzeniem miejsca, które dostarcza dobrych wrażeń.

Dr Alexandra powiedziała nam: „Chciałam stworzyć miejsce, które emanuje dobrą energią i otwartością. Nie jestem wielką fanką ogromnych klinik i chcę mieć pewność, że moi pacjenci mają poczucie bezpieczeństwa i dobrej opieki. Równocześnie zależało mi na tym, aby moja klinika nie wyglądała jak ‘kubek po jogurcie’ – przytłaczając swoją bielą”.

Brązowa poczekalnia w klinice dentystycznej w Hamburgu. Z przodu jest biała, podświetlona recepcja 

W projekcie tego miejsca można odnaleźć wyjątkową spójność – kolory są stonowane, z przeważającą ilością szarości, srebra i zieleni. Natomiast na całej ścianie, tuż za recepcją, znajduje się tekst, który nadaje wnętrzu ciekawy akcent. 

„Sprzęt XO od zawsze najlepiej wpisywał się w moją wizję. Dzięki jakości i wspaniałemu designowi, od zawsze wiedziałam, że to unit, którego potrzebuję do pracy. Moi pacjenci także bardzo doceniają wygodę fotela XO. Co ważne, z punktu widzenia ergonomii, jestem zachwycona przestrzenią na nogi. W przeszłości miałam trudności w przysunięciu się wystarczająco blisko do pacjenta i unitu. W przypadku XO ten problem znika”.

Mniej znaczy więcej - także w stomatologii

Dr Alexandra pracuje 100% cyfrowo – co obok innych korzyści, oznacza koniec z szafkami przepełnionymi modelami gipsowymi. „Nie musimy już przechowywać modeli, co wiąże się z dużą oszczędnością miejsca. Mogę cyfrowo komunikować się zarówno z moimi pacjentami, jak i technikami , a to sprawia, że cały proces jest prosty, szybki, i co najważniejsze bardzo przejrzysty. 

Zdaniem Dr Alexandry, nie ma żadnej alternatywy dla nowych technologii i używanie jej od samego początku jest kluczowe. „Uwielbiam testować nowe rzeczy, a to z pewnością jest dla mnie nowy obszar. Jako, że moja praktyka jest dość nowa, mam więcej możliwości do nauki i rozwijania swoich umiejętności w pracy z narzędziami. Do czasu, kiedy cały system zacznie pracować doskonale, ja będę znała go na pamięć”.

 

Źródło: xo-care.com 

 

Udostępnij na:

Skontaktuj się z nami