ESDENT
Pomarańczowy unit stomatologiczny XO FLEX z rozwiązaniem ambidex dla leworęcznych dentystów.

Unity stomatologiczne, instrumenty i gabinety są zwykle projektowane z myślą o praworęcznych dentystach, co stanowi spore utrudnienie dla leworęcznych praktyków. Jak się okazuje, przy odpowiednim podejściu można tego problemu uniknąć.

 

Leworęczny dentysta opracowuje zęba pacjentowi na unicie stomatologiczym XO FLEX. W tle widać białe ściany gabinetu i sprzęt stomatologiczny.

Trudności w branży stomatologicznej

Dr Simon Atlan aż za dobrze zna zmagania, z którymi mierzą się na co dzień leworęczni dentyści: „Jako leworęczny dentysta wiem, że kiedy pracuję, wszystkie instrumenty znajdują się w odwrotnej dla mnie pozycji, przez co muszę zginać się na boki, żeby dobrze widzieć jamę ustną pacjenta. Główny problem polega na tym, że trudno jest widzieć i siedzieć prawidłowo”.

Od samego początku swojej kariery dentystycznej dr Atlan borykał się z problemami, ponieważ branża i narzędzia zwyczajnie nie są przeznaczone dla leworęcznych praktyków.

„W czasie moich studiów nie było żadnych oburęcznych unitów stomatologicznych, więc próbowałem pracować w sposób praworęczny. Bardzo szybko zdałem sobie jednak sprawę, że nie będę w stanie długo tak pracować”, wyjaśnia i kontynuuje dr Atlan, „pierwszą rzeczą, jaką zrobiłem, kiedy zacząłem pracować na własną rękę, było ułatwienie sobie życia poprzez zakup unitu oburęcznego ”.

Zielona tapicerka zagłówka unitu stomatologicznego xo FLEX.Dłoń lekarza dentysty trzymająca instrument unitu XO FLEX. 

Oburęczny unit stomatologiczny - aby uniknąć bólu i dyskomfortu

Kiedy osoby lewo i praworęczne dzielą gabinet zabiegowy, zmiana sprzętu z trybu leworęcznego na praworęcznego musi być łatwa. Dr Atlan mówi: „Jestem jedynym leworęcznym w naszej klinice, a ponieważ są tu również praworęczni dentyści korzystający z tego samego urządzenia co ja, potrzebuję systemu, który można płynnie zmienić. Łatwiej jest mi też współpracować z asystą, jeśli sprzęt można ustawić do pracy dla osób leworęcznych.”

Leworęczni dentyści często odczuwają ból i dyskomfort mięśniowo-szkieletowy z powodu braku elastyczności i regulacji w unitach stomatologicznych. Niektóre elementy, takie jak ssaki, są umieszczane w bardzo niepraktycznej dla osób leworęcznych pozycji. Dzięki unitom oburęcznym, takim jak XO FLEX, można uniknąć uszczerbku na zdrowiu zawodowym, ponieważ są zaprojektowane tak, aby dentyści mogli umieścić uchwyt ssaków tam, gdzie jest to potrzebne, a urządzenie można łatwo skonfigurować zarówno dla osób prawo-, jak i leworęcznych. 

„Nie mogę bez niego żyć!”

Zapytaliśmy Simona, jak to jest korzystać z oburęcznego unitu stomatologicznego. „Podoba mi się, jak łatwo można przełączyć się z trybu leworęcznego na praworęczny. Teraz moje plecy czują się lepiej, nie odczuwam już bólu i pracuję jako bardzo szczęśliwy, leworęczny dentysta” – mówi.

Mimo, że jedna na dziesięć osób pracuje lewą ręką, w branży dentystycznej trudno jest być leworęcznym. Kiedy więc otrzymujesz oburęczny unit stomatologiczny, ma to ogromny wpływ na Twoją satysfakcję z pracy i zdrowie zawodowe.

Na zakończenie dr Atlan zgadza się: „Bez wahania poleciłbym unit XO CARE ze względu na dostosowanie do prawo- i leworęcznych operatorów, wygodną pozycję pracy i miękkość tapicerki. Nie mogę bez niego żyć!”

Uśmiechnięty dentysta Simon Atlan w szarym uniformie medycznym.

Źródło: xo-care.com 

 

Udostępnij na:

Skontaktuj się z nami